Apartmány Chorvatsko 2018

00420 602 741 857
00420 596 885 301
info@ckvesna.cz

Adventní Drážďany

Drážďany | Německo

Fotogalerie

Termíny a ceny

Termíny Cena za osobu
16. – 17.12.20171.950,- Kč

Cena zahrnuje

 • dopravu 45 - 49 místným autobusem plně klimatizovaným s možností občerstvení
 • 1x ubytování v penzionu na území ČR se snídaní
 • průvodce CK
 • pojištění CK proti úpadku

Program zájezdu

1. den

Odjezd z předem dohodnutých nástupních míst v ranních hodinách. Příjezd do Drážďan po poledni.

Následuje prohlídka historického centra s průvodcem - barokní skvost Zwinger, kde je možné si individuálně prohlédnout galerii Starých mistrů, zbrojnici nebo výstavu porcelánu. V rezidenčním zámku je pak umístěna světoznámá pokladnice Zelená klenba(Grünes Gewölbe). Poté je k vidění renovovaný kostel Frauenkirche,známou Semperovu operu,Brühlsche Terasse aHofkirche.

Po prohlídce historického centra následuje prostor na prohlídku tradičních adventních trhů včetně návštěvy nejstaršího vánočního trhu v Německu - drážďanský trh "Striezelmarkt" má svou tradici již od roku 1434. Své jméno získal od originální drážďanské štoly Dresdner Christstollen, která patří k symbolům německých Vánoc. Kromě mnoha vyzdobených stánků s vánočním zbožím uvidíte i největší vánoční pyramidu na světěvysokou 14 metrů! Bude také možnost projít obchodním centrem Altmarkt Galerie či nákupní ulicí Prager Straße.

Ve večerních hodinách odjezd do ČR na ubytování.

2. den

Po snídani odjezd na velmi vyhledávanou pevnost Königstein, zvláště v adventním čase, poněvadž se zde koná historicko-romantický vánoční trh "Zimní pohádka na pevnosti Königstein" s doprovodným programem a mnoha stánky s dobrotami.

Kolem poledne následuje přesun do nedalekého pomyslného centra Saska, městečka Bad Schandau, které je nejstarším lázeňským letoviskem tohoto koutu Německa. Průvodce CK vás seznámí s Labskou promenádou i malebnými uličkami okolo podlouhlého náměstí.

V individuálním volnu mohou zájemci zvolit 2hodiný odpočinek v lázeňském komplexu Toskana Therme s několika bazény jak se sladkou, tak se slanou vodou asaunami. Lázně nově nabízí koupel Liquid Sound "Tekoucí zvuk", což je koupel v souznění hudby, barvy a světla. Hudbu uslyšíte i pod vodou a je doprovázena speciálně sestavenými světelnými efekty a velmi dobře se při tom relaxuje.

Alternativním programem může být výlet na rozhlednu, kam vás m ůže vyvést výtah překonávající výškový rozdíl téměř 48m a odkud je nádherný výhled do okolí.

V odpoledních hodinách odjezd zpět do Ostravy. Příjezd do jednotlivých nástupních míst ve večerních hodinách.

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh – 20,- Kč/ osoba / den ( za příplatek lze dohodnout v CK )
 • vstupné do navštívených objektů

Orientační ceník vstupů

 • Zwinger(Obrazárna starých mistrů, Sbírka porcelánu, Matematicko-fyzikální salón): 10 EUR (audioprůvodce v cizím jazyce 3 EUR)
 • Albertinum(Galerie nových mistrů, Sbírka soch a plastik): 10 EUR vč. audioprůvodce v cizím jazyce
 • Zelená klenba(Mincovní kabinet v Hausmannově věži, Nová zelená klenba, Turecká komora, Zbrojnice): 10 EURvč. audioprůvodce v cizím jazyce
 • Pevnost Königsteinvč. audioprůvodce v češtině a vstupu na vánoční trhy: 9,5 EUR
 • Lázně Bad Schandau: 14 EUR/ 2 hod
 • Zpáteční jízdenka na rozhlednu: 2,5 EUR