Apartmány Chorvatsko 2018

00420 602 741 857
00420 596 885 301
info@ckvesna.cz

Pobytově poznávací zájezd - Bosna a Hercegovina - Chorvatsko

Bosna a Hercegovina | Chorvatsko

Díky našemu pobytově-poznávacímu zájezdu do Bosny a Hercegoviny budete moci poznat pro mnohé utajená, ale přesto světově proslulá a známá místa tohoto regionu, který bezesporu patří k nejkrásnějším, nejzajímavějším i nejtajemnějším nejen na Balkáně, ale i v celé Evropě.

Fotogalerie

Termíny a ceny

TermínyCena za osobu
27.05. – 05.06.2016 10.950,- Kč
23.09. – 02.10.2016 10.950,- Kč

Program zájezdu

1. den
Odjezd z předem dohodnutých nástupních míst v podvečerních hodinách (odjezdová místa – Havířov, Ostrava,F-M, N-J, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno).

2. den
Prohlídka města Jajce - Starý hrad, Medvědí věž. Vodopád řeky Plivy. Zastávka u přírodně zajímavých Plivských jezer. Návštěva městečka Travnik, které je jedinečně položeno na dně úzké rokle, kterou protéká řeka Lašva a je sevřeno horami. Je zde zajímavá mešita, hodinová věž a hrad. Dojezd na ubytování do Sarajeva.

3. den
Prohlídka metropole Sarajevo - jedná se o jedno z nejhezčích a nejpůsobivějších hlavních měst Evropy. Staré město bylo založeno tureckými dobyvateli v I.1455 - 1463. Mezi nejzajímavější historické objekty patří bývalá radnice inspirovaná maurskými stavbami ve Španělsku kamenný most z r.1565, nejstarší mešita ve městě z r.1457 a mnoha dalších. V centru objevíte i pamětní desku slavného atentátu, kde stál Gavrilo Princip, když střílel na rakouského následníka trůnu. Navštívit můžete také starou (r.1581) a novou (r.1821) synagogu, novogotickou Katedrálu nebo třeba malebný trh. Vrelo Bosne - prameny řeky Bosny jsou jedním z nejpozoruhodnějších přírodních jevů nedaleko Sarajeva, oblíbené místo romantických procházek, zlověstně bublající zřídla, která po 50 metrech již vytváří 50 metrů širokou řeku.

4. den
Kaňon řeky Neretvy. Prohlídka starobylého města Mostar – stará část města s výrazně orientálním rázem se rozkládá při skalnatých březích Neretvy. Významné poutní místo Medugorje, místo mariánských zjevení - Vatikánem dosud neuznaných. Romantické vysoké vodopády řeky Kravice, které při vyšším stavu vody připomínají zmenšené Plitvice. Příjezd do letoviska Neum.

5. den
Pobyt u moře.

6. den
Poloostrov Pelješac, městečko Orebič, fakultativně plavba lodí na ostrov Korčula, opevněné středověké město, katedrála, tržiště. Zastávka ve městě Ston - saliny a hradby z doby dubrovnické republiky.

7. den
Omiš - malebné městečko ve skalách se strážným hradem. Možnost výletu lodí po řece Cetinje. Odpoledne zastávka na Makarské riviéře - jednom z nejoblíbenějších míst dalmátského pobřeží zásluhou svých dlouhých písečných pláží, možnost koupání.

8. den
Pobyt u moře.

9. den
Dubrovník - kouzelné středověce působící staré město, které se rozkládá na úpatí strmého skalního masivu, ze tří stran omývané mořem, obklopené mohutnými hradbami. Staré město je doslova architektonickým muzeem. Fakultativně výlet lodí na ostrov Lokrum, botanická zahrada, možnost koupání. Večer odjezd do ČR.

10. den
Příjezd do ČR v podvečerních hodinách.

Cena zahrnuje:

  • doprava autokarem
  • 7x nocleh v hotelu 3* (5x Neum, 2x Sarajevo)
  • 7x polopenze
  • služby průvodce

Příplatky:

Pokoj 1/1 (2x Sarajevo,5x Neum) – 2.500Kč, Pojištění – lze sjednat v CK

* CK si vyhrazuje právo ve vyjímečných případech na změnu programu !!!


CENA NEZAHRNUJE:

vstupné (orientační ceník): hrad Jajce 2 BAM, hrad Travnik 2 BAM, Sarajevo: Národní muzeum 5 BAM, Sbírka starého pravoslavného kostela 2 BAM, Stará synagoga s židovským muzeem 3 BAM, Gazi Husrev-begova mešita 3 BAM, Bezistan Brusa - muzeum historie Sarajeva 2 BAM, Historické muzeum - novodobá historie 1 BAM, Svrzina kuča - turecký dům z 19.století 2 BAM, Muzeum rakouského období 1778- 1918 - 2 BAM, muzeum mostu 3 BAM, mešita 3 BAM, minaret 5 BAM, Dubrovník: hradby 50 Kn, Klášterní umělecké sbírky 35 Kn, Katedrální poklad 10 Kn, Kněžev dvor 35 Kn, Námořní muzeum s akváriem 35 Kn, zpáteční jízdenka na loď na Lokrum 40 Kn, projížďka lodičkou podél hradeb 6 EUR, Korčula: loď na ostrov 20 Kn, Katedrální sbírka 15 Kn, Muzeum města 15 Kn, Kuča Marko Polo 15 Kn. Celková orientační částka na vstupy je cca 45 BAM + cca 220 Kn = cca 55 EUR.