Apartmány Chorvatsko 2018

00420 602 741 857
00420 596 885 301
info@ckvesna.cz

Rájecké Teplice - Betlém v Rajecké Lesné

Slovensko | Rajecké Teplice

Termíny a ceny

TermínyTypCena za osobu
od 10.10 do 31.12.2017 - termíny rezervujete v CK VESNA jednodenní zájezd450,- Kč

SLEVA - dítě do 10 let – 400,-Kč

Cena zahrnuje

  • dopravu zájezdovým autobusem nebo mikrobusem
  • průvodce CK
  • pojištění CK proti úpadku
  • DPH

Cena nezahrnuje

  • Cestovní pojištění - 20,- Kč/1 den/osoba
  • Vstupy do termálního koupaliště – 20% sleva při nákupu v CK

Rajecké Teplice

Město - lázně Rajecké Teplice leží na severozápadním Slovensku v malebném údolí říčky Rajčianky, asi 15 km od Žiliny. Na východě lemuje Rajecké Teplice panorama Malé Fatry, kulisu zeleně nejrůznějších odstínů vytvářejí Strážovské vrchy, tyčící se přímo nad lázněmi. Zdejší termální prameny mají vynikající účinky.

K léčebným účelům se v lázních Rajecké Teplice využívají vývěry hydrouhličitanových, vápenato-hořčíkových, hypotonických minerálních vod, které tu tryskají v pěti pramenech s teplotami od 37 °C do 39 °C. Klienti mohou navštívit areál bazénů s termální vodou, a dále využívat saunu, uhličité koupele, oxygenoterapii, perličkové koupele, whirlpool, parafínové zábaly, solux, masáže, kosmetiku, fitness. Přírodní léčivé zdroje, přírodní prostředí a vybavenost lázní umožňují, aby se v Rajeckých Teplicích léčili pacienti s některými chorobami nervovými, chorobami pohybového ústrojí, některými duševními chorobami a s nemocemi z povolání. Po roce 1996 prošli lázně rozsáhlou rekonstrukcí, která vytvořila z Rajeckých Teplic atraktivní místo pro realizaci klasických lázeňských i wellness pobytů.

Všechno je v lázních Rajecké Teplice blízko a na dosah, soustředěné kolem Lázeňského domu Aphrodite, ve kterém je lázeňským hostům k dispozici komplexní terapie. V letních měsících mohou návštěvníci Rajeckých Teplic využít také veřejné venkovní termální koupaliště.

V lázeňském domě Aphrodite se nachází "Vodní ráj léčivé vody", který je tvořen Vodním a Saunovým světem. Vodní svět skýtá 2 bazény s termální vodou - v léčebném bazénu s teplotou vody 38°C můžete vsedě odpočívat nebo se nechat masírovat proudem vody. Relaxační bazén s 28°C teplou termální teplou vodou je vyjímečný nejen svým tvarem, ale i zajímavými atrakcemi - vodopádem a masážními křesílky. Tyto bazény jsou otevřeny po celý rok.

Slovenský betlém v Rajecké Lesné

Slovenský Betlém v Rajecké Lesné najdeme ve středu obce, hned vedle kostela. Je umístěn v Domě Božího narození. Je to obdivuhodné monumentálním řezbářské dílo mistra Jozefa Pekara z Rajeckých Teplic, které nezobrazuje jen Kristovo narození, ale i dějiny slovenského národa.

Na tři stovky figurek, z nichž asi polovina je pohyblivá, zobrazují práci i zábavu, všední i sváteční okamžiky. Betlém je dlouhý 8,5 m, široký 2,5 m a vysoký 3 m. Celkem je zde rozmístěno na 300 postav, z nichž se polovina také pohybuje. Literatura uvádí, že se jedná o největší objekt tohoto druhu v Evropě.

Součástí budovy Slovenského Betlému je i Galerie řezbářství umístěna v prvním patře, kde jsou vystaveny dřevořezby významných Rajeckých řezbářů, jako Brieštenský, Veselý, Bača. Ale také historické kroje, nářadí a prodejna upomínkových předmětů církevního i světského charakteru.