csendepl

Hlavní stránka

Trogir

trogirStarobylé město leží asi 22 km západně od Splitu na ostrůvku mezi pevninou a ostrovem Čiovo. Město je od pevniny a Čiova odděleno úzkými průlivy, na pevninu vede krátký kamenný most a na Čiovo zvedací most. Trogir je architektonicky velmi zajímavý, skládá se z historického jádra na ostrůvku a z nových částí, které se nacházejí na pevnině a přilehlém pobřeží ostrova Čiovo. V blízkosti Trogiru bylo vybudováno několik oblíbených turistických středisek.

Kaštela

Ve střední části chorvatského pobřeží Jaderského moře se mezi historickými městy Trogirem a Splitem naléza město Kaštela. Zdejší území nese mnoho stop dřívějších civilizací, které jsou důkazem jeho nepřetržitého osídlení již od pravěku. Kaštela ( což je chorvatsky Plurál od jména kaštel ) jsou nejvíce známy podle svých pevností – kaštelů a opevněných vesnic. Od Trogiru na západě po Solin a Split na východě následují podél pobřeží Kaštelského zálivu jeden za druhým Kaštel Štafilić, Kaštel Novi, Kaštel Stari, Kaštel Lukšić, Kaštel Kambelovac, Kaštel Gomilica a Kaštel Sućurac. Tyto starobylé přímořské osady časem srostly navzájem a vytvořily dnešní město Kaštela. Někdejší osady, dnes městské části, jsou si podobné, ale přesto se vzájemně liší. Každá z nich má svoji vlastní historii, duši, cosi zvláštního – jedinečného, něco co i vy můžete při bedlivém pozorování a prohlídce odhalit. Podél celé riviéry se kolem nepřerušené promenády střídají malebné scenérie pláží, zálivů, parků a pevností. K příjemnému pobytu vám nabízíme pohodlné ubytování v hotelu Resnik. Kromě opalování a koupání na upravených plážích vás zveme na procházky po pohoří Kozjak a po místech s tradiční architekturou, kde původně bývala centra starých osad.

Hotel Resnik se nachází v kaštelu Štafilići. Zde naleznete nejvíce pláží ze všech Kaštelů. Při procházce podél protáhlého pobřeží se neustále objevují přírodní, hezké a přitažlivé písčité pláže v zeleni dosahující až k moři. Součástí tradice tohoto kraje je pěstování vinné révy a olivovníku. Místní prastarý olivovník s impozantním kmenem a úctyhodnou korunou je vzácným a pkným symbolem dlouholebosti, míru a Středozemí. Patří k nejstarším olivovým stromům v Chorvatsku. Tato chráněná přírodní památka zde roste již více než 1500 let. Kolem staré osady s tradiční kamennou architekturou, která se choulí při pobřeží, se rozrůstají moderní čtvrti. Letní události a zábavy se konají pod širým nebem na ústředním náměstí – Igrišći, které je kousek od břehu.

  • Přečteno: 29
katalog zájezdů Chorvatsko 2019

Chcete potěšit své blízké a známé?

Neváhejte a zakupte jim vánoční poukaz na zájezdy pořádané CK Vesna Tours.

 

Kontakt

CK Vesna Tours

Lidická 600
736 01 Havířov - Šumbark
  • 00420 - 596 885 301
  • 00420 - 596 885 321
  • 00420 - 602 741 857
  • 00420 - 775 886 414

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
CK Vesna Tours © 2014 | Všechna práva vyhrazena | Apartmány Chorvatsko 2018 | Webhosting a design COLOR Studio