Skip to main content

Důležité informace


Delegáti

Jsou vždy čeští zástupci naší CK v zahraničí. Klientům jsou k dispozici po celý průběh rekreace v rámci své pracovní doby. V nevyhnutelných případech 24 hodin denně. Poskytují potřebné informace, řeší případné problémy či reklamace, v případě onemocnění nebo úrazu doprovází k lékaři. Zprostředkovávají fakultativní výlety.

Pobytová taxa, povinný příplatek

Každý návštěvník našich lokalit starší 12 let je povinen uhradit pobytový a registrační poplatek, který je zahrnutý v ceně pobytu. Po vzájemné dohodě s našimi zahraničními partnery uhradí tyto poplatky rekreant prostřednictvím naší CK. Výše pobytové taxy činí pro účastníka zájezdu staršího 12 let, nebo který tohoto věku v průběhu zájezdu dosáhne, 50,- Kč / den. U osob mladších 12 let se tento poplatek odpočítává z ceny pobytu.

Pojištění

V základní ceně zájezdu je povinné pojištění CK, na jehož základě vzniká zákazníkovi právo na plnění v případech, kdy CK z důvodu svého úpadku neposkytne zákazníkovi dopravu z místa pobytu v zahraničí zpět do ČR, pokud je tato doprava součástí zájezdu, nevrátí zákazníkovi zaplacenou zálohu nebo cenu zájezdu v případě, že se zájezd neuskutečnil, nebo nevrátí zákazníkovi rozdíl mezi zaplacenou cenou zájezdu a cenou částečně poskytnutého zájezdu v případě, že se zájezd uskutečnil pouze zčásti. Bližší informace získáte z dokladu pojišťovny, který je nedílnou součástí cestovní smlouvy.

Pasové, vízové a zdravotní předpisy

Návštěvník našich lokalit je povinen mít platný cestovní pas, který má platnost ještě minimálně 1 měsíc po předpokládaném ukončení pobytu. Pro pobyty kratší než 3 měsíce neplatí vízová povinnost. Očkování nebo jiné zdravotní náležitosti nejsou požadovány.Dovolujeme si vás upozornit, že novým nařízením mohou děti zapsané v pase rodičů cestovat bez vlastního cestovního pasu do zahraničí pouze do 25.6.2012 (platí pro dětí do 15-ti let zapsané v pase rodičů do roku 2006 a pro děti do 10-ti let zapsané v pase rodičů od roku 2008). Od 26.6.2012 musí mít každé dítě vlastní cestovní pas! (platí i pro infanty). Cestovní pas pro děti bude vydáván s platností pasu na 5 let.

Pokyny k vyplnění cestovní smlouvy

Nedílnou součástí katalogu je formulář návrhu cestovní smlouvy. Zájemce o zájezd nejprve telefonicky, nebo jiným způsobem provede rezervaci u cestovní kanceláře. Poté doručí do 7 dnů všechny části cestovní smlouvy, kde objednavatel řádně hůlkovým písmem vyplní příslušné části, vyznačí požadované služby, a to stvrdí svým podpisem. Cestovní smlouvu vyplňte pečlivě a pravdivě, abyste později zbytečně neplatili poplatky popsané ve všeobecných podmínkách – změny Cestovní smlouvy. Cestovní kancelář zašle vypočítanou a potvrzenou cestovní smlouvu zpět zákazníkovi – objednavateli. Upozorňujeme na dodržení lhůty splatnosti uvedené v Cestovní smlouvě.

Voucher - poukaz na zájezd

Bude doručen až po uhrazení celkové ceny zájezdu, nejpozději 7 dnů před nástupním termínem. Obsahuje všechny objednatelem požadované a zaplacené služby a opravňuje ho k jejich čerpání. Doporučujeme kontrolu voucheru před odjezdem, aby v případě nesrovnalostí bylo možno vše vyřešit. Zákazník je povinen voucher vzít s sebou na zájezd, aby byl kdykoliv k dispozici a k nahlédnutí pracovníkovi cestovní kanceláře. Bez poukazu na zájezd není cestovní kancelář povinna poskytnout žádné služby.

Doprava

- pro ty, kteří dávají přednost vlastní dopravě, máme připraveny doporučené cestovní trasy s cenami poplatků a cestovní plán pro dojezd na místo 
- odjezdy hromadnou dopravou jsou zajišťovány každý pátek v odpoledních hodinách. S časy odjezdu z jednotlivých lokalit jsou klienti seznamováni. Cesta trvá přibližně 14 - 16 hodin. Doba trvání cesty je závislá na místě nástupu. Z Chorvatska se odjíždí v sobotu odpoledne s příjezdem v neděli v dopoledních hodinách. Klimatizované autobusy jsou vybaveny ledničkou, kávovarem a videem. Během jízdy je možnost občerstvení chlazenými i teplými nápoji, které zakoupíte u řidičů. V průběhu cesty jsou bezpečnostní a hygienické zastávky dle situace minimálně jednou za 3 hodiny. CK neodpovídá za případné zdržení autobusu z důvodů přetížení cest či hraničních přechodů, objížďky nebo vlivem živelné události.

Ubytování

- ve 2, 4 až 6-lůžkových apartmánech. Každý apartmán má svou kompletně vybavenou kuchyni, ledničku, soc. zařízení a terasu. Ložnice jsou 2-lůžkové. Apartmány jsou vybaveny povlečením, kuchyně nádobím a sklem v přiměřeném množství, podle počtu osob. 
- ve 2 až 3-lůžkových pokojích penziónu s vlastním soc. zařízením, lednicí, v případě polopenze

Stravování

- vlastní příprava stravy v kompletně vybavené kuchyni každého apartmánu 
- polopenze v penziónu – večeře i snídaně servírovaná

Střídání turnusů

Příjezd autobusů je předpokládán mezi 7.00 – 9.00 hodinou. Vlastní výměna rekreantů bude probíhat podle pokynů delegátů CK. V apartmánech od 11.00 hod., penziónu a v hotelovém komplexu od 12.00 hodin. Odjíždějící klienti uvolní apartmány do 8.00 hod., v případě polopenze po snídani do 9.00 hod. Pro rekreanty odjíždějící hromadnou dopravou je do doby odjezdu zajištěna místnost pro úschovu zavazadel.

Užitečné informace

Měna v Chorvatsku – chorvatská kuna 
Přibližný kurz v létě 2012 – 1 kuna = 3, 50,- Kč 
100,- Kč = 25 kuna (české koruny lze vyměnit bez problémů), 1 EUR = 7, 2 kuna 
Orientační ceny potravin v kunách: 
chléb 8 - 10 kn; máslo 250 g 18 kn; tvrdý sýr 1 kg 70 - 100 kn; mléko 10 kn; kuře 25 kn; minerální voda 1,5 litru 7 kn; pivo Karlovačko 7 kn; víno bílé / červené - 1 litr 10 - 50 kn.

Důležité adresy

Velvyslanectví Chorvatské republiky v ČR: 
V Průhledu 9, Praha 6 
tel.: 233 355 695 
Velvyslanectví České republiky v Chorvatsku: 
Savska cesta 41 / 1X, Zagreb 
tel.: 0038 516 177 239, 0038 516 177 246 
fax: 0038 516 176 630

Důležitá telefonní čísla

Směrové číslo z Chorvatska do ČR - 00420 
Směrové číslo z ČR do Chorvatska - 00385 
Policie Chorvatské republiky - 92 
Hasiči Chorvatské republiky - 93 
První pomoc v Chorvatsku - 94 
Pomoc na cestě v Chorvatsku - 987 
Nouzová linka: pá 17.00 - po 8.00 00420602741857 
0038598784028


Naposledy změněno: 21. březen 2024
Zobrazeno: 294x